محافظ برق

 

با توجه به افزایش قیمت و هزینهبر بودن خرید لوازم خانگی برقی؛ استفاده صحیح از آنها و نگهداری درست لوازم برقی اهمیت زیادی پیدا کرده است. یکی از دلایل سوختگی و یا آسیب به لوازم برقی؛ وجود نوسانات در جریان برق شهری است، برای جلوگیری از این مشکلات، محافظ برق مخصوص هریک از لوازم برقی در بازار وجود دارد که با خرید آنها میتوان به افزایش طول عمر وسایل برقی منزل کمک کرد.

توضیحات بیشتر

صفحه 1 از 3


محافظ برق

 

با توجه به افزایش قیمت و هزینهبر بودن خرید لوازم خانگی برقی؛ استفاده صحیح از آنها و نگهداری درست لوازم برقی اهمیت زیادی پیدا کرده است. یکی از دلایل سوختگی و یا آسیب به لوازم برقی؛ وجود نوسانات در جریان برق شهری است، برای جلوگیری از این مشکلات، محافظ برق مخصوص هریک از لوازم برقی در بازار وجود دارد که با خرید آنها میتوان به افزایش طول عمر وسایل برقی منزل کمک کرد.

محافظ برق یا محافظ ولتاژ وسیلهای است که لوازم برقی را در برابر افزایش و کاهش ناگهانی ولتاژ محافظت میکند، محافظ برق میتواند دارای یک، دو یا چند پریز اتصال باشد. هنگام خرید باید مراقب باشید که محافظ را با چندراهی اشتباه نگیرید.

هر محافظی با هر مارکی، قدرت و جریان مشخصی دارد که باعث تفاوت آن در مقایسه با سایر محصولات میشود، وسایلی با مصرف انرژی بالاتر نیاز به محافظهای قویتر دارند. به طور مثال کولر گازی در مقایسه با وسایل دیگر نیاز به محافظ قویتر دارد. 

 

انواع مارکهای محافظ برق

 

انواع مختلفی از مارکهای محافظ برق در بازار وجود دارند که ممکن است شما را در خرید سردرگم کنند. آشنایی با انواع برند محافظ برق به خرید بهتر کمک میکند. در ادامه توضیح مختصری راجع به انواع برند محافظ برق ایرانی بیان کردهایم:

محافظ برق ساکو: شرکت ژرفانور پویا با نام تجاری ساکو، فعالیت خود را از دهه 50 در تولید انواع لوازم برقی صنعتی و خانگی آغاز کرده است. محصولات گروه ساکو دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند.

محافظ برق ساکو مدل P-22211 یکی از مدل های پر طرفدار این شرکت میباشد که مناسب برای یخچال و فریزر میباشد.

محافظ برق ساکو

 

محافظ برق سارا: یکی از قدیمیترین برندهای محافظ است که چندین دهه در زمینه لوازم برقی صنعتی و خانگی فعالیت دارد. محصولات گروه سارا، دارای نشان استاندارد ملی هستند. اغلب خریداران محافظ برق سارا از این محصول و برند راضی هستند. گروه صنعتی سارا برای هر وسیلهای محافظ مخصوص آن را تولید میکند.

محافظ تیراژه: برند تیراژه مربوط به شرکت صبا تصویر کیمیا است که از دهه 70 با تولید تقویت آنتن فعالیت خود را شروع کرده است. محافظ تیراژه تنوع بالایی ندارد. برای هر وسیله محافظ مخصوص به آن را تولید کرده است.

محافظ برق پارت الکتریک دو پریز دار؛ یکی از محصولات سایت گردسوز است که بدنهای از جنس پلی کربنات دارد و جریان برق تا 10 آمپر را تحمل میکند. این محصول تا یک سال گارانتی دارد.

محافظ برق خیام الکتریک: گروه صنعتی خیام الکتریک از سال 1365 فعالیت خود را در زمینه تولید کلید و پریز، سیم و کابل، روشنایی و محافظ و... آغاز کرده است. انواع متنوعی از محافظ برق مناسب وسایل برقی منزل تولید کرده است.

 

محافظ برق پارت الکتریک: از برندهای قدیمی صنعت الکتریکی ایران است. این گروه صنعتی در زمینه تولید انواع تجهیزات الکترونیکی از سال 1364 فعالیت دارد. محافظهای برق پارت الکتریک؛ از جنس پلاستیک مستحکم (ABS) ساخته میشوند. محافظ پارت الکتریک کیفیت خوب و ظاهر زیبایی دارند و برای فضاهای مسکونی و اداری مناسب هستند.

 

محافظ برق پارت الکتریک

 

محافظ فردان الکتریک: یکی از انواع برندهای ایرانی محافظ است که علاوه بر کیفیت خوب، قیمت مناسبی دارد. محافظ فردا الکتریک دارای استاندارد ملی و اروپا است.

محافظ صوتی و تصویری ساکو مخصوص کامپیوتر و لوازم صوتی، یکی از محصولات سایت گردسوز است. این محافظ دارای 6 پریز است که 4 عدد از آن ارتدار و 2 پریز آن ساده است. محافظ برق ساکو تحمل جریان تا 10 آمپر را دارد. اندازه کابل آن 1.8 متر است.

محافظ برق نمودار کنترل: از شرکتهای مطرح ایرانی در زمینه لوازم الکتریکی است. محافظهای نمودار کنترل با قیمت و کیفیت مناسب تولید میشوند و علاوه بر کیفیت به زیبایی محصول هم دقت شده است. جنس بدنهی محافظهای نمودار کنترل از پلی کربنات است. همه محافظهای این شرکت دارای دکمه روشن و خاموش، محافظ داخلی، پورت USB جهت انجام شارژ و سوکت تلفن هستند.

محافظ برق نوسان الکتریک: یکی دیگر از انواع محافظهای با کیفیت و مناسب برای وسایل برقی؛ محافظ برق نوسان است. محافظ برق نوسان مدل L-126-1.5 برند نوسان؛ که برای لباسشویی و ظرفشویی مناسب است بدنهای از جنس پلیکربنات دارد و جریان تا 16 آمپر را تحمل میکند. محافظ نوسان الکتریک به دلیل قیمت ارزان و تنوع، انتخاب مناسبی برای مصارف خانگی است. این محصول تا یک سال گارانتی دارد. و میتوانید آن را از سایت گردسوز تهیه کنید.

 

محافظ برق نوسان الکتریک

 

برندهای متنوعی از محافظ ولتاژ در بازار وجود دارند که هریک مزایا و معایب خود را دارد. علاوه بر چند برند بیان شده؛ برندهایی مانند محافظ برق ساکو، فاراتل، سگال، تکسان، نمودار کنترل و.. هم وجود دارند که میتوانید برای انواع لوازم برقی خود از انها استفاده کنید. 

 

خرید محافظ برق

 

به جز مارک و برند محافظ برق، لازم است به برخی از نکتههای دیگر در خرید محافظ توجه کنید:

  1. توان خروجی: هر محافظ توان خروجی مشخصی دارد. اتصال چند دستگاه به یک محافظ باید با توجه به میزان توان خروجی محافظ باشد. به طور مثال اگر به محافظی که توان خروجی 2500 وات دارد، یک دستگاه پرمصرف متصل شود دستگاه دیگری نمیتوان وصل کرد زیرا از تمام توان محافظ استفاده شده است.

  2. تعداد و نوع پریز ها: با توجه به تعداد وسایلی که قرار است به محافظ وصل کنید مدل محافظ و تعداد پریزهای آن را انتخاب کنید. همچنین برای اینکه دوشاخه وسایل برقی به راحتی در پریز قرار بگیرند؛ به استاندارد بودن ابعاد و قرارگیری پریزها در محافظ توجه کنید.

  3. طول کابل: با توجه به نوع استفاده و فاصله وسیله برقی از پریز؛ طول کابل محافظ را در نظر بگیرید. برخی از محافظها کابل ندارند و مستقیم به پریز متصل میشوند. ولی اگر لوازم برقی از پریز فاصله دارد از محافظ کابل دار استفاده کنید.

  4. زمان تاخیر: هر نوع محافظ با توجه به توان و مدار خود دارای زمان تاخیر است. زمان تاخیر اولیه برای پایداری و استاندارد شدن جریان برق ورودی به دستگاه وجود دارد.

  5. جنس بدنه محافظ: همه محافظها از جنس پلاستیک فشرده هستند. پلاستیک ABS یکی از انواع متریال است که مقاومت حرارتی بالایی دارد و برای ساخت بدنه محافظ به کار میرود. برخی دیگر از محافظها از پلیکربنات یا PC ساخته شدهاند.

  6. گارانتی و برند محافظ: هنگام خرید محافظها به گارانتی محصول توجه کنید. داشتن گارانتی میتواند این اطمینان را به شما بدهد که در صورت خرابی امکان تعمیر آن وجود دارد.  

 

محافظ یخچال

 

جمع بندی

 

در این مطلب راجع به محافظ برق و انواع آن صحبت کردیم. محافظ برق وسیلهی برقی شما را از آسیبهای ناشی از افزایش و یا کاهش شدید و ناگهانی جریان برق محافظت میکند. شما میتوانید با خرید یک محافظ ولتاژ مناسب برای هر یک از وسایل برقی منزل طول عمر آنها را افزایش دهید. برای خرید محافظ برق بهتر است ویژگیهای انواع محافظ را بررسی کنید و بهترین نوع آن را برای وسیله برقی خود انتخاب کنید. هر وسیله برقی نیاز به محافظ مناسب خود دارد و همیشه نمی‌توان از محافظ یک وسیله برای دیگری استفاده کرد؛ مثلا محافظ یخچال باید در مقایسه با محافظ لباسشویی قوی‌تر باشد. برای انتخاب و خرید بهترین محافظ ولتاژ به سایت گردسوز سر بزنید و برای سفارش با کارشناسان گردسوز در ارتباط باشید.