صفحه 1 از 1


لوله خرطومی برق

 

به نوعی لوله برق گفته می شود که از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است و بدنه آن به شکل خرطومی می باشد و جهت حفاظت از سیم ها و کابل های برق مورد استفاده قرار می گیرد.

 

لوله خرطومی برق

 

لوله خرطومی برق در مسیرهایی که امکان استفاده از لوله  پلی امید و یا لوله برق پی وی سی به صورت مستقیم وصاف وجود ندارد استفاده می شود و عموما در مسیرهای پر پیچ و خم که انعطاف پذیری زیادی لازم است کاربرد دارد.

 

سایز لوله خرطومی برق

 

سایز لوله خرطومی برق به ترتیب 11 - 13 - 16 - 21 - 25 - 29 - 36 - 42 - 48 میلیمتر می باشد که بنا به نوع لوله خرطومی تولید و مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد آنها عموما در ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، فروشگاه ها، و محیط های صنعتی بنا به نوع لوله خرطومی برق مورد استفاده قرار می گیرد که در زیر به انواع آن اشاره خواهیم کرد.

 

انواع لوله خرطومی برق

 

  • لوله خرطومی برق پلی امید
     

  • لوله خرطومی برق نسوز
     

  • لوله خرطومی فلکسی

 

لوله خرطومی برق پلی امید

 

این نوع لوله جهت عبور سیم ها و کابل ها در سقف و دیوارهای ساختمان استفاده می شود و با توجه به نوع مواد پلی امیدی که در آن استفاده شده است از انعطاف پذیری بالاتری به نسبت لوله خرطومی برق PVC (نسوز) و لوله خرطومی فلکسی برخوردار است و با توجه به این ویژگی در سطوحی که امکان مسیر مستقیم وجود ندارد و دارای زوایای متعددی است کاربرد فراوان دارد البته باید توجه داشت که لوله خرطومی برق پلی امید خاصیت ضد اشتعال را ندارد پس باید با رعایت و توجه به این مورد از آن در جای مناسب استفاده نمود.

 

لوله خرطومی برق پلی امید

 

سایز لوله خرطومی برق پلی امید عموما در سایزهای 11 و 13 تولید میشود.

لوله خرطومی برق پلی امید عرضه شده در فروشگاه اینترنتی گردسوز به سفارش فروشگاه تولید میشود و بدلیل استفاده از مواد نو و بیرنگ در پروسه ساخت دارای انعطاف پذیری بالا واز نرمی مناسبی برخوردار است.

 

لوله خرطومی برق نسوز

 

یکی از انواع لوله خرطومی برق است که به دلیل بدنه خرطومی شکل و ارتجاعی قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد و معمولا در فضاهای پر پیچ وخم مانند دیوارها و سقف ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

لوله خرطومی برق نسوز

 

 

لوله خرطومی برق پی وی سی بدلیل استفاده از مواد pvc از نرمی کمتری نسبت به لوله خرطومی برق پلی امید برخوردار است ولی دارای مزایایی همچون خاصیت ضد اشتعالی و همچنین عدم عبور الکتریسیته از خود برخوردار است.

 

لوله خرطومی فلکسی

این نوع از لوله خرطومی برق از بدنه‌ی فلزی و روکش PVC تشکیل شده است و با نام لوله فلکسیبل یا فلکسی شناخته میشود.

لوله خرطومی فلکسی از پرکاربردترین لوله های خرطومی برق در محیط صنعتی و محیط های مرطوب است، سایز بندی لوله فلکسی به ترتیب 11 - 13 - 16 - 21- 25 - 29 - 36 - 42 - 48 میلیمتر است و برای محافظت از سیم یا کابل مورد استفاده قرار میگیرد.

 

لوله خرطومی فلکسی

 

از مشخصه های این لوله‌ خرطومی برق، میتوانیم به انعطاف پذیری بالا و استحکام لازم جهت فشار و یا ضربه اشاره کرد، همچنین لوله خرطومی فلکسی را میتوانیم توسط بست های مخصوص بر روی دیوار و یا سقف نصب نماییم.

جهت اطلاع از قیمت ها و مشخصات فنی لوله خرطومی برق میتوانید به سایت گردسوز مراجعه فرمایید.