لوله پی وی سی

 

یکی از تجهیزاتی که در پروسه ساخت یک ساختمان از آن استفاده میشود لوله و اتصالات برقی میباشد که از ان به عنوان پوشش محافظ هادی ها در برابر فشار خارجی وهمچنین محافظت از افراد در مقابل تماس ناخواسته با قسمت های برقی نظیر سیم ها و کابل ها محافظت مینماید.

توضیحات بیشتر

صفحه 1 از 1


لوله پی وی سی

 

یکی از تجهیزاتی که در پروسه ساخت یک ساختمان از آن استفاده میشود لوله و اتصالات برقی میباشد که از ان به عنوان پوشش محافظ هادی ها در برابر فشار خارجی وهمچنین محافظت از افراد در مقابل تماس ناخواسته با قسمت های برقی نظیر سیم ها و کابل ها محافظت مینماید.

لوله های برق معمولا در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، هتلها، مراکز صنعتی و بطور کلی در جاهایی که سیم ها و کابلها در آن بکار رفته است مورد استفاده قرار میگیرد و دارای انواع مختلفی میباشد که بنا بر نوع فضا و کاربری ان از انها استفاده میشود و هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارا هستند که در زیر به نوع پی وی سی ان اشاره خواهیم کرد.

pvc مخفف پلی وینیل کلراید و یکی از پرکاربرد ترین مواد پلاستیکی است و مدت طولانی است که این پلیمر به عنوان ماده شیمیای رشد یافته مورد توجه قرار گرفته است در میان گونه های مهم مواد پلاستیک، گونه ای که به شکل های مختلف و با ویژگی های متنوع تولید می شود بی تردید پی وی سی میباشد.

لوله pvc برق یکی از محصولاتی است که در پروسه ساخت ان از مواد پی وی سی استفاده می شود که امروزه به دلیل قیمت مناسب و سادگی نصب یکی از کاربردی ترین لوله ها در صنعت ساختمان محسوب می شود.

لوله پی وی سی برق

 

از ویژگی های لوله برق pvc میتوان به وزن سبک، سهولت نصب و مقاومت در برابر مواد خورنده، الکل ها، حلال ها، مواد شیمیایی وغیره اشاره کرد.

از لوله pvc برق در ساختمان برای محافظت ازهادی ها در برابر تماس ناخواسته افراد استفاده می شود و همچنین از مزایای استفاده از آن می توان در  نظم دادن به سیم ها و کابل ها اشاره کرد و به نسبت لوله برق پلی امید از شکنندگی و سختی بیشتری برخوردار است.

مهمترین و اصلی ترین دلایل استفاده از لوله پی وی سی برق خاصیت ضد اشتعالی وهمچنین عایق الکتریسیته بودن آن میباشد.

قیمت لوله های پی وی سی برق بدلیل استفاده از مواد پی وی سی در پروسه ساخت ان از قیمت بالاتری نسبت به لوله برق پلی امید برخوردار است.

 

انواع لوله پی وی سی برق

 

لوله pvc برق در دو نوع خم گرم و خم سرد تولید میشود که هر کدام دارای ویژگی های مختلفی هستند.

لوله های عرضه شده در فروشگاه اینترنتی گرد سوز دارای کد 10رقمی استاندارد و همچنین مورد تایید نظام مهندسی ساختمان می باشد .

 

لوله پی وی سی برق خم گرم

 

لوله pvc برق یا همان لوله پی وی سی خم گرم برای پوشش دادن سیم ها و کابل ها مورد استفاده قرار می گیرد که با توجه به وزن سبک و حمل و نقل آسان و همچنین سهولت در نصب مورد توجه قرار گرفته است و بدلیل مواد PVC بکار رفته در آن مقاومت بالایی در برابر شعله آتش و حرارت و همچنین فشارهای مکانیکی دارد.

لوله پی وی سی برق خم گرم

 

لوله برق پی وی سی در برابر مواد شیمیایی، حلال ها، مواد خورنده و زنگ زدگی مقاوم می باشد.

 

 

لوله PVC برق

 

لوله PVC برق خم گرم قبل از ایجاد زاویه و انعطاف، نیاز به حرارت و یا منبع گرما دارد تا ان را بتوانید توسط فنر مخصوص لوله خم کن خم کنید.

 

لوله برق پی وی سی خم سرد 

 

لوله برقی خم سرد یا لوله UPVC خم سرد یکی از انواع لوله های برق PVC می باشد که بدون نیاز به گرما و یا حرارت امکان خم کردن آن وجود دارد که این خود می تواند در افزایش سرعت عمل نصب و جلوگیری از ضایعات تاثیر چشم گیری داشته باشد و بدلیل حذف بعضی اتصالات مانند زانویی باعث پایین آمدن هزینه در پروژه می باشد که این خود امری تاثیر گذار محسوب می شود.

 

لوله برق پی وی سی خم سرد

 

روش خم کردن لوله برق PVC

 

برای خم کردن لوله برق PVC از وسیله ای به نام فنر خم کن لوله برق استفاده می شود که بنا بر سایز لوله قطرآن متغیر است .

 

 

 

روش خم کردن لوله برق

برای اطلاع از قیمت انواع برق و لوله پی وی سی می توانید به سایت گردسوز مراجعه فرمایید.