محافظ جان دنا

 

شرکت دنا الکتریک ایرانیان از جمله شرکتهای تولیدکننده ی کلیدهای مینیاتوری، محافظ جان، فیوز و.. است که از سال 94 شروع به فعالیت کرده است. محصولات این شرکت دارای گواهی استاندارد اروپا و پروانه کاربرد علامت استاندارد ملی است، در این مطلب به معرفی محافظ جان دنا الکتریک میپردازیم.

توضیحات بیشتر


محافظ جان دنا

 

یکی از راهکارهای جلوگیری از خطرات برق گرفتگی و آتشسوزی؛ استفاده از کلید محافظ جان است، طبق استانداردهای جدید نظام مهندسی لازم است در محیطهای صنعتی، کارگاهی، اداری و مسکونی  این کلید محافظ وجود داشته باشد.

شرکت دنا الکتریک ایرانیان از جمله شرکتهای تولیدکننده ی کلیدهای مینیاتوری، محافظ جان، فیوز و.. است که از سال 94 شروع به فعالیت کرده است. محصولات این شرکت دارای گواهی استاندارد اروپا و پروانه کاربرد علامت استاندارد ملی است، در این مطلب به معرفی محافظ جان دنا الکتریک میپردازیم.

 

محافظ جان دنا الکتریک

 

معرفی محافط جان دنا الکتریک

 

کلید محافظ جان (RCD) که نام صحیح آن کلید جریان نشتی است نوعی کلید حفاظتی برقی است که در صورتی که اختلافی بین جریان رفت و برگشت وجود داشته باشد (در حالت عادی مدارهای الکتریکی جریان رفت با برگشت برابر است) مدار را قطع میکند، این کلید برای حفاظت اشخاص و تجهیزات در یک سیستم برقی مورد استفاده قرار میگیرد. کلید محافظ جان در دو نوع کلید محافظ جان سه فاز (چهار پل) و کلید محافظ جان تک فاز (دو پل) وجود دارد.

 

لیست قیمت محافظ جان دنا الکتریک 1403

 

لیست قیمت 1402 فیوز مینیاتوری دنا الکتریک

 

انواع کلید محافظ جان دنا الکتریک

 

کلید محافظ جان دنا در انواع مختلفی تولید میشوند. کلید محافظ جان با توجه به مکان مورد استفاده، نوع مصرف کننده و میزان حساسیت مورد نیاز محافظ جان به دو نوع RCCB و RCBO تقسیم میگردد.

کلید محافظ جان RCCB: کلیدهای قطع جریان نشتی که وظیفه آنها حفاظت در برابر جریان نشتی میباشد.

کلید حفاظت جان RCBO: این نوع کلیدها که به نام کلید ترکیبی هم معروفند، علاوه بر حفاظت جریان نشتی؛ حفاظت در برابر جریان اضافه بار را نیز بر عهده دارند.

وجود کلید محافظ جان در بخشهایی از ساختمان مانند؛ تابلو برق ورودی، سوییچها و پریزها، سرویس بهداشتی و حمام و کلیه مناطق مرطوب الزامی است.

 

محافظ جان

 

معرفی مدلهایی از کلیدهای محافظ جان

 

کلید محافظ جان ترکیبی دو پل 25 آمپر دنا

 

مشخصات ظاهری و فنی: محافظ جان ترکیبی 25 آمپر دنا الکتریک به رنگ سفید است و کلیدی به رنگ زرد دارد. ابعاد محافظ جان تکفاز به طول 8 سانتی متر و عرض 3.5 سانتی متر و عمق 6.5 میباشد که 200 گرم وزن دارد، این کلید محافظ جان دنا دو پل دارد و از مواد پلی‌آمید ساخته شده است که در برابر حرارت و شعله مقاومت بالایی دارد، این کلید در برابر اضافه بار، اتصال کوتاه و نشتی جریان محافظت میکند. قدرت قطع این کلید 6 کیلو آمپر است. این محصول که در سایت گردسوز موجود است 5 سال گارانتی دارد.

 

کلید محافظ جان دو پل دنا الکتریک

 

کلید محافظ جان چهار پل 25 آمپر دنا 

 

مشخصات ظاهری و فنی: فیوز محافظ جان چهار پل 25 آمپر مگنتیک RCCB مطابق با استاندارد IEC 61008 طراحی و ساخته شده است، ابعاد کلید محافظ جان چهارپل به طول 8.5 سانتی متر و عرض 7 سانتی متر و عمق 6.5 سانتی متر میباشد و وزن آن 324 گرم است، این کلید از اضافه بار حفاظت میکند.

 

جمع بندی

 

وقوع جریان نشتی در سیستمهای الکتریکی خانگی یا صنعتی باعث بروز مشکلات برق گرفتگی و یا آتشسوزی میشود در نتیجه برای جلوگیری از چنین حوادثی، وجود کلیدهای محافظ جان ضروری است. در این مطلب راجع به محافظ جان دنا الکتریک صحبت شد و دو مدل از آنها را معرفی کردیم. برای تهیه انواع محافظ جان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کلید محافظ جان به سایت گردسوز سر بزنید.