فیوز مینیاتوری کانل

 

امروزه در صنعت و حتی در مصارف خانگی با سیستم‌ های الکتریکی سروکار داریم، وقوع خطا در این سیستم‌ها در صورتی که درست مهار نشود می‌تواند منجر به خطرات مالی و جانی شود، فیوز مینیاتوری (Miniature Circuit Breaker) یا همان کلید مینیاتوری یکی از پر استفاده‌ترین تجهیزات حفاظتی هستند که زمان اضافه جریان بار یا خطای اتصال کوتاه به صورت خودکار اقدام به قطع مدار کرده و از بروز خطر جلوگیری می‌کند.

توضیحات بیشتر

صفحه 1 از 3


فیوز مینیاتوری کانل

 

امروزه در صنعت و حتی در مصارف خانگی با سیستم‌ های الکتریکی سروکار داریم، وقوع خطا در این سیستم‌ها در صورتی که درست مهار نشود می‌تواند منجر به خطرات مالی و جانی شود، فیوز مینیاتوری (Miniature Circuit Breaker) یا همان کلید مینیاتوری یکی از پر استفاده‌ترین تجهیزات حفاظتی هستند که زمان اضافه جریان بار یا خطای اتصال کوتاه به صورت خودکار اقدام به قطع مدار کرده و از بروز خطر جلوگیری می‌کند.

در این مطلب فیوز مینیاتوری کانل را معرفی می‌کنیم که یک محصول با کیفیت خارجی است، شرکت CANEL یکی از شرکت‌های مشهور کانادایی در زمینه تولید محصولات محافظ جان است که توسط نمایندگی ‌های معتبر در ایران نیز عرضه می‌شود. محصولات این کمپانی تنوع و کیفیت بالایی دارند و دارای تاییده‌های معتبر داخلی و خارجی هستند.

 

فیوز مینیاتوری کانل

 

مشخصات فنی فیوز مینیاتوری چیست؟

 

کلیدهای مینیاتوری بر اساس فاکتورهایی مثل تعداد فاز، میزان جریان و دامنه ولتاژ به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند که باید بر اساس نیاز فیوز مناسب را جهت محافظت انتخاب و استفاده کنیم. مثلا فیوز مینیاتوری مناسب کولر گازی در خانه با فیوزی که برای مصارف صنعتی نیاز داریم متفاوت هستند.

در ادامه انواع فیوز کانل و کاربردشان را معرفی کرده‌ایم تا بتوانید فیوز مناسب خود را بر اساس نیازتان انتخاب کنید.

این فیوزها طراحی منحصربه‌فردی دارند و جنس بدنه آن‌ها از فایبرگلاس است که در برابر اشتعال مقاوم بالایی دارد. برخی ویژگی‌های مهم فیوزهای کانل عبارت‌اند از:

 • استفاده از الیاژ نقره در کنتاکت ها به منظور افزایش طول عمر

 • دارای محل نصب یادداشت روی کلید

 • رنگ بندی شستی کلید متناسب با جریان نامی

 • دارای نشانگر وضعیت قطع و وصل (سبز و قرمز)

 • قابلیت پلمپ شاسی

 • قابلیت نصب روی ریل

 • قابلیت نصب تجهیزات جانبی مانند کنتاکت کمکی

 

مشخصات فنی فیوز مینیاتوری

 

استاندارد های تولید فیوزهای مینیاتوری

 

فیوزهای مینیاتوری بر اساس دو استاندارد IEC/EN 60898 و IEC/EN 60947-2 تولید می‌شوند. در ایران نیز استاندارد ملی ۲۶۱۱ برای تولید فیوزهای مینیاتوری تدوین شده است که از استاندارد جهانی IEC/EN 60898 پیروی می‌کند.

فیوز مینیاتوری کانل نیز دارای تاییدیه‌های معتبر بین المللی (KEMA، CE ،CB) است و مطابق با استاندارد IEC60898 تولید می‌شود. این محصول دارای استاندارد ملی ایران و تاییدیه توانیر و توزیع برق تهران و شهرستان‌ها می‌باشد و 5 سال گارانتی دارد.

برای خرید فیوز مینیاتوری کانل می‌توانید مدل‌های مختلف آن را در فروشگاه اینترنتی گردسوز (نمایندگی مینیاتوری کانل) بررسی کنید و در صورت نیاز از کارشناسان راهنمایی بگیرید.

انواع فیوز مینیاتوری کانل

کلید مینیاتوری کانل در دو نوع تک‌فاز و سه‌فاز عرضه می‌شوند:

 • فیوز مینیاتوری تک فاز

 • فیوز مینیاتوری سه فاز

این فیوزها به ترتیب امکان کلیدزنی و حفاظت برای یک فاز و سه فاز را دارند. علاوه بر این، فیوزهای تک‌فاز و سه‌فاز کانِل هر یک با پُل نول نیز تولید می‌شوند.

 • فیوز مینیاتوری تک فاز و نول

 • فیوز مینیاتوری سه فاز و نول

البته در این مدل‌ها فقط پل‌های فاز دارای حفاظت هستند و پل نول حفاظت ایجاد نمی‌کند.

 

کلید مینیاتوری کانل

 

انواع فیوز مینیاتوری بر اساس آمپر

 

فیوز مینیاتوری کانل در رنج جریان‌های مختلف 10، 16، 20، 25، 32، 40، 50 و 63 آمپر تولید می‌شود و شما در هنگام خرید فیوز مینیاتوری با توجه به نوع مصرف‌تان می‌توانید فیوز مورد نیاز را انتخاب کنید.

توجه: دقت کنید که آمپر فیوزی که می‌خرید از آمپر دستگاهی که از این فیوز استفاده می‌کند بیشتر باشد تا فیوز مدام نَپَرد و عملکرد دستگاه با مشکل مواجه نشود.

انواع فیوز مینیاتوری بر اساس تیپ فیوز

فیوزهای مینیاتوری بر اساس کاربردشان در تیپ‌های مختلفی تولید می‌شوند. جدول زیر انواع فیوز مینیاتوری را بر اساس تیپ دسته‌بندی می‌کند. کلید مینیاتوری کانل در دو تیپ B و C تولید و عرضه می‌شود که ویژگی‌های متفاوتی نسبت به هم دارند.

انواع تیپ‌های مختلف کلید مینیاتوری

محدوده قطع آنی کلید

کاربردها

کلید مینیاتوری تیپ  B

3 تا 5 برابر جریان نامی

کاربردهای مسکونی و روشنایی

کلید مینیاتوری تیپ C

5  تا 10 برابر جریان نامی

مصارف صنعتی و موتوری

کلید مینیاتوری تیپ  D

10  تا 20 برابر جریان نامی

کاربردهای خاص صنعتی و تجاری با جریان هجومی بسیار زیاد مانند ترانسفورماتورها

کلید مینیاتوری تیپ  K

8  تا 12 برابر جریان نامی

بارهای القایی و موتوری با جریان هجومی بالا (حساس‌تر و سریع‌تر نسبت به تیپD )

کلید مینیاتوری تیپ  Z

2  تا 3 برابر جریان نامی

استفاده در مدارات بسیار حساس با قطع در سریع‌ترین زمان

 

لیست قیمت فیوز مینیاتوری کانل 1403

 

لیست قیمت فیوز مینیاتوری کانل 1403لیست قیمت فیوز مینیاتوری کانل 1403

 

جمع بندی

ما به کلیدهای مینیاتوری نیاز داریم تا بتوانیم از قطع خودکار جریان برق در مواقع لزوم –اضافه جریان یا اتصال کوتاه- مطمئن باشیم و از سیستم‌های الکترونیکی خود در کاربردهای مختلف خانگی و صنعتی محافظت نماییم. در این مقاله، انواع فیوز مینیاتوری کانل را بررسی کردیم و نشان دادیم که چطور می‌توانید فیوز مناسب با نیازتان را خریداری کنید.

برای کسب راهنمایی‌های دقیق‌تر قبل از خرید فیوز مینیاتوری و اطلاع از آخرین لیست قیمت فیوز مینیاتوری (قیمت فیوز مینیاتوری 32 آمپر، قیمت فیوز مینیاتوری سه فاز، قیمت فیوز مینیاتوری سه فاز 63 آمپر و...) می‌توانید با کارشناسان ما در سایت گردسوز تماس بگیرید.