فیوز مینیاتوری AEG

 

فیوز مینیاتوری (Miniature Circuit Breaker) یا همان کلید مینیاتوری یکی از پراستفاده‌ترین تجهیزات حفاظتی در کاربردهای خانگی و صنعتی است که امنیت سیستم‌های الکتریکی را بالا می‌برد. این کلید در زمان اضافه جریان بار یا خطای اتصال کوتاه به صورت خودکار اقدام به قطع مدار می‌کند و مانع از آسیب رسیدن به تجهیزات الکتریکی می‌شود.

توضیحات بیشتر

صفحه 1 از 2


فیوز مینیاتوری AEG

 

فیوز مینیاتوری (Miniature Circuit Breaker) یا همان کلید مینیاتوری یکی از پراستفاده‌ترین تجهیزات حفاظتی در کاربردهای خانگی و صنعتی است که امنیت سیستم‌های الکتریکی را بالا می‌برد. این کلید در زمان اضافه جریان بار یا خطای اتصال کوتاه به صورت خودکار اقدام به قطع مدار می‌کند و مانع از آسیب رسیدن به تجهیزات الکتریکی می‌شود. کلیدهای مینیاتوری بر اساس فاکتورهایی مثل تعداد پل (فاز)، میزان جریان کاربری و دامنه ولتاژ (AC و DC) به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. انتخاب درست فیوز مینیاتوری متناسب با نیاز، بسیار مهم است و امنیت ساختمان را افزایش می‌دهد.

فیوز مینیاتوری AEG یک محصول آلمانی مرغوب است که شرکت توس فیوز اقدام به تولید این محصول کرده است، شرکت AEG یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده فیوز مینیاتوری در جهان است. این کمپانی به دلیل تنوع و کیفیت محصولات خود در صنعت وسایل برقی و تجهیزات الکتریکی بسیار شناخته شده است.

 

فیوز مینیاتوری AEG

 

مشخصات فنی فیوز مینیاتوری AEG

 

گفتیم که انتخاب درست فیوز مینیاتوری برای افزایش امنیت ساختمان اهمیت زیادی دارد. اگر نوع فیوز منیاتوری را متناسب با نیازمان انتخاب نکنیم، می‌تواند منجر به خراب شدن تجهیزات و آسیب رسیدن به افراد شود. در ادامه انواع فیوز مینیاتوری AEG و کاربردشان را معرفی می‌کنیم تا اگر تصمیم به خرید فیوز مینیاتوری  دارید، انتخاب مناسب و آگاهانه‌ای داشته باشید.

 

لیست قیمت فیوز مینیاتوری و محافظ جان AEG سال 1403

 

لیست قیمت فیوز مینیاتوری 1403 AEGلیست قیمت کلید محافظ جان 1403 AEG

 

 

انواع فیوز مینیاتوری AEG

 

انواع کلید (فیوز) مینیاتوری به صورت تک‌پل، دو پل، سه پل و چهار پل عرضه می‌شوند. تعداد پل‌های فیوز امکان کلیدزنی و حفاظت برای همان تعداد فاز را فراهم می‌کند. از این رو این کلیدها به نام کلید مینیاتوری تک فاز، کلید مینیاتوری سه فاز و... نیز شهرت دارند و با این نام شناخته می‌شوند.

فیوز مینیاتوری AEG نیز دارای مدل‌های یک، دو، سه و چهار پل است که می‌توانید بر حسب نیاز فیوزهای مورد نظرتان را تهیه نمایید.  

فیوز مینیاتوری دوپل در دو نوع تولید می‌شود:

  • فیوز مینیاتوری تک فاز و نول
  • فیوز مینیاتوری دو فاز

 

تفاوت فیوز مینیاتوری تک فاز و نول با مدل دو فاز در این است که در مدل تک فازو نول، فقط حفاظت بر روی پل فاز وجود دارد و در مدل دو فاز در هر دو پل حفاظت لحاظ شده است.

نکته ای که باید در نظر بگیریم در فیوز مینیاتوری تک فاز و نول حتما فاز و نول را در جای درست نصب نمایید، به این صورت که فاز حتما در پل فاز نصب گردد که دارای حفاظت میباشد.

 

انواع فیوز مینیاتوری AEG

 

انواع فیوز مینیاتوری بر اساس آمپر

 

فیوز مینیاتوری AEG نیز مانند سایر برندها در رنج جریان‌های مختلف از 1 تا 125 آمپر تولید می‌شود و شما در هنگام خرید فیوز مینیاتوری می‌توانید فیوز مورد نیازتان را با توجه به نوع مصرف صنعتی یا خانگی خود انتخاب کنید. اما باید دقت کنید که آمپر فیوز از آمپر دستگاهی که از این فیوز استفاده می‌کند بیشتر باشد. چون در غیر اینصورت، فیوز می‌پَرَد و عملکرد دستگاه با مشکل مواجه می‌شود.

 

انواع فیوز مینیاتوری بر اساس تیپ فیوز

 

تیپ‌های مختلفی از فیوزهای مینیاتوری تولید می‌شود که هر کدام دارای کاربردهای خاص خود هستند. جدول زیر انواع فیوز مینیاتوری را بر اساس تیپ دسته‌بندی می‌کند.

 

کاربرد ها محدوده قطع آنی کلید انواع تیپ های مختلف کلید مینیاتور ی
کاربردهای مسکونی و روشنایی 3 تا 5 برابر جر یان نامی کلید مینیاتور ی تیپ B
مصارف صنعتی و موتور ی 5 تا 10 برابر جر یان نامی کلید مینیاتور ی تیپ C
کاربردهای خاص صنعتی و تجار ی با جر یان هجومی بسیار ز یاد مانند ترانسفورماتورها 10 تا 20 برابر جر یان نامی کلید مینیاتور ی تیپ D
بارهای القایی و موتور ی با جر یان هجومی باال (حساستر و سر یعتر نسبت به تیپ D) 8 تا 12 برابر جر یان نامی کلید مینیاتور ی تیپ K
استفاده در مدارات بسیار حساس با قطع در سر یعتر ین زمان 2 تا 3 برابر جر یان نامی کلید مینیاتور ی تیپ Z

 

استانداردهای تولید فیوزهای مینیاتوری

 

فیوزهای مینیاتوری بر اساس دو استاندارد IEC/EN 60898 و IEC/EN 60947-2 تولید می‌شوند. در ایران نیز استاندارد ملی ۲۶۱۱ برای تولید فیوزهای مینیاتوری تدوین شده است که از استاندارد جهانی IEC/EN 60898 پیروی می‌کند.

شرکت توس فیوز اولین و تنها تولیدکننده فیوزهای مینیاتوری تحت لیسانس AEG آلمان در خاورمیانه است. انواع فیوز مینیاتوری توس مطابق با استاندارد IEC60898 تولید می‌شوند، 5 سال گارانتی دارند و دارای استاندارد ملی ایران، تاییدیه توانیر و توزیع برق تهران و شهرستان‌ها هستند.

قیمت فیوز مینیاتوری توس مناسب و کیفیت این محصول بسیار بالاست. می‌توانید انواع فیوز مینیاتوری توس را از فروشگاه اینترنتی گردسوز خریداری نمایید.

 

کلید مینیاتوری AEG

 

جمع بندی

کلیدهای مینیاتوری با قطع خودکار جریان در مواقع لزوم، از مدارهای الکتریکی در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه محافطت می‌کنند. امروزه از این فیوزها برای بالا بردن امنیت سیستم‌های الکتریکی در کاربردهای خانگی و صنعتی استفاده می‌شود. در این مقاله، انواع فیوز مینیاتوری AEG را بررسی کردیم و نشان دادیم که چطور می‌توانید فیوز مناسب با نیازتان را خریداری کنید.

برای کسب راهنمایی‌های دقیق‌ تر قبل از خرید فیوز مینیاتوری و اطلاع از آخرین لیست قیمت فیوز مینیاتوری AEG می‌توانید با کارشناسان ما در سایت گردسوز در ارتباط باشید.