سیم و کابل

 

یکی از اِلمان های مهمی که در هر ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است سیم و کابل می باشد زیرا انتخاب سیم و کابل مناسب از لحاظ میزان جریان عبوری که از آن رد میشود وهمچنین کیفیت و میزان مقاومت آن در برابر فشار های خارجی میتواند ایمنی ساختمان را تا حد قابل توجهی بالا ببرد.

توضیحات بیشتر


سیم و کابل

 

یکی از اِلمان های مهمی که در هر ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است سیم و کابل می باشد زیرا انتخاب سیم و کابل مناسب از لحاظ میزان جریان عبوری که از آن رد میشود وهمچنین کیفیت و میزان مقاومت آن در برابر فشار های خارجی میتواند ایمنی ساختمان را تا حد قابل توجهی بالا ببرد.

 

سیم و کابل

 

بین سیم و کابل تفاوت‌هایی وجود دارد که براساس نوع کاربرد آن و محل قرار گیری آنها مورد استفاده قرار می گیرد که اگر بخواهیم بصورت کلی به آن نگاه کنیم سیم از تعدادی رشته سیم بهم تنیده شده و یا تک رشته تشکیل شده که در درون یک عایق قرار گرفته است ولی کابل ها از چندین سیم عایق دار تشکیل شده اند که ممکن است علاوه بر یک عایق از دو یا چند لایه عایق در ساختار آن استفاده بشود.

در واقع آنچه میان سیم‌ها و کابل‌ها مشترک است این است که از این محصولات برای انتقال جریان الکتریکی استفاده می‌شوند، از طرفی انواع مختلفی از سیم و کابل‌ وجود دارد که به طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در مقاله پیش رو قصد داریم که تعریف جامعی از سیم و کابل ارائه دهیم و انواع سیم و کابل را بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.

 

انواع سیم و کابل

 

سیم‌ ها در واقع رساناهای الکتریکی هستند که به صورت تک رشته و چند رشته تولید می‌شوند و توسط یک لایه عایق پوشانده می‌شوند، از طرفی کابل‌ها نیز از چندین سیم عایق دار تشکیل‌ شده اند که درون یک روکش قرار می‌گیرند.

 

انواع سیم و کابل

 

نکته‌ای که در تعریف سیم و کابل باید به آن توجه داشت این است که در ساخت سیم‌ها از یک لایه عایق استفاده می‌شود، در حالی که در ساخت کابل‌ ها دو یا چند عایق که هم در سیم‌ها و هم در کابل‌ها از جنس پی وی سی می باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین عامل دیگری در تعریف سیم‌ها و کابل دخیل است عامل فشار میباشد و به طور کلی تعریفی که مطرح شد، در فشارهای ضعیف کاملا صادق است اما این تعریف در فشار بسیار قوی، متفاوت است و در واقع برای انتقال جریان‌های دارای فشار قوی از کابل استفاده می‌شود.

 

فروش اینترنتی سیم و کابل توسط فروشگاه گردسوز از بهترین برند سیم و کابل ایرانی در دسترس افراد قرار دارد، با مراجعه به سایت گردسوز میتوانید در مورد قیمت سیم و کابل اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

انواع سیم 

 

به طور کلی انواع سیم برق ساختمانی به دو دسته تقسیم می‌شود:

سیم مفتولی: این سیم‌ها رساناهایی هستند که از مقاومت بالایی برخوردارند و در دو شکل لخت یا دارای عایق تولید می‌شوند، از این گونه سیم‌ها برای انتقال فرکانس‌های بالا استفاده می‌شود.

سیم‌های رشته‌ای: در داخل سیم‌های رشته‌ای دسته‌ای از سیم‌های مسی بسیار باریک به هم تابیده‌ شده وجود دارد. در واقع انعطاف اینگونه سیم‌ها در برابر خمش باعث شده  که از این سیم‌های چند رشته‌ای در بخش‌هایی که نیاز به انعطاف پذیری است استفاده شود.

 

انواع سیم

 

خرید سیم و کابل

 

به منظور خرید از بهترین برند سیم و کابل ایرانی به فروشگاه‌های اینترنتی سیم و کابل مراجعه کنید، سیم و کابل آرین ابهر از لحاظ کیفیت و قیمت گزینه مناسبی میتواند باشد و در واقع در این فروشگاه‌، انواع سیم و کابل را با بهترین قیمت در اختیار کاربران قرار میدهد.

سیم وکابل ابوالفضل کاشان یکی از انواع سیم های ساختمانی میباشد و بدلیل قیمت مناسب همراه با حفظ کیفیت میتواند گزینه مناسبی باشد.

 

تفاوت سیم و کابل

 

همانطور که پیش‌تر در تعریف سیم‌ها و کابل‌ها مطرح شد، بین سیم و کابل تفاوت‌های بنیادی بسیاری وجود دارد، در واقع سیم‌ها از یک لایه عایق تشکیل‌ شده اند که این لایه عایق نشت جریان و بروز آسیب‌های فیزیکی جلوگیری می‌کند.

در حالی که انواع کابلها از قبیل کابل های فشار ضعیف، فشار متوسط، انواع کابل انتن ، کابل مخابراتی و غیره علاوه بر عایق، یک لایه محافظ دیگر نیز دارند که با نام غلاف بیرونی شناخته می‌شود، جنس غلاف بیرونی کابل‌ ها معمولا از PVC است، پس درون کابل‌ ها ممکن است که چندین لایه سیم وجود داشته باشد که این سیم‌ ها ممکن است که دارای عایق باشند یا بدون عایق در کنار هم قرار گرفته باشند.

 

تفاوت سیم و کابل

 

 

لیست قیمت 1401 سیم و کابل

 

برای اطلاع از لیست قیمت 1401 سیم و کابل، قیمت بروز سیم و کابل و خرید سیم و کابل به سایت gerdsooze.com مراجعه فرمایید.

 

بهترین برند سیم و کابل ایرانی

 

شرکت سیم و کابل مشهد، یکی از بهترین برند سیم و کابل ایرانی است، در واقع این شرکت انواع سیم و کابل را با کیفیت بسیار خوب و با قیمتی مناسب به مشتریان عرضه می‌کند. قیمت سیم و کابل در شرکت سیم و کابل مشهد، بسیار معقول و مناسب است.